Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great batalay 2010-04-26 4:19

Merhaba Anil,

Hos geldiniz. Hakikaten uzun zamandir TE'de yoktunuz. Pisidian Antioch maabitini ilk kez görüyorum. Sahane bir kare. Galeriniz orijinal fotografarla dolu.

"Anil" adini Türkiye'de ilk sizde gördüm. Georgetown Üniversite talebesiyken çok yakin bir Hintli arkadasim vardi, adi da "Anil Nehru" idi. (Mesur Nehru ailesini bilirsiniz. Bunun babasi Hindistan'in Washington'a Büyük Elçisiydi, halasi Indira Gandhi, büyük amcasi da, Jawarharlal. Bunu anlatiyorum çünkü 50 yila yakin önce Anil'le tanismistim, çok yakin arkadasimdi, ve ayda 2-3 kez evlerinde yemek yerdim. Sonradan tamamen kayboldu. O MIT'de doktora yapti, sonra Hindistan'a dönmüstü. Ben de bir sürü yerlerde okuduktan sonra, ABD'de kalip profösörlük yaptim (veb sitem burada) Fakat uzun yillar Anil'i aradim, bulamadim. Geçen yil, o beni Google'dan bulmus). Önümüzde ki Temmus ayinda Bangkok'a konferans vermege giderken, dört günlügüne onu Hindistan'da ziyaret edicegim. Beni o eski günlerde evlerini sik sik davet eden annesi tam 101 yasindaymis. Anil bana resmini gönderdi, mutlu mutlu benim kitaplarimin birini okurken.

Eylülün basinda da esimle bir kaç günlüne Istanbul'a gelicegiz.

Selam ve saygilar,

Bülent Atalay

Old 05-03-2010, 09:28 PM
Thrax Thrax is offline
TE Junior Member

Default To batalay: Teşekkürler Hocam;

Merhabalar Bülent Hocam;
Kusura bakmayın biraz geç cevap yazabildim size işlerimden ötürü... Aslında isminin doğru telefuzu "Anıl" olmakla birlikte; Trekearth'e üye olurken site Türkçe karekter kabul etmediği için ismimi bu şekilde yazmak zorunda kalmıştım. Nehru ailesini biliyorum tabi ki ve ismimin size arkadaşınızı hatırlatması beni çok memnun etti doğrusunu söylemek gerekirse. Kader insanları hayatın belli dönemlerinde ayırdığı gibi yine de kavuşturmasını biliyor. Sizi ve arkadaşınızı olduğu gibi...

İstanbul'a geldiğinizde uygun olduğunuz taktirde görüşebilmek dileğiyle...

Saygılarımla

Anıl Tamer Yılmaz
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules