Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Needs Improvement Tezic 2006-11-15 16:02

Giriş sayfanızda, kişisel bilgileriniz ve fotoğrafınız sizin çağdaş bir TC vatandaşı olduğunuz izlenimi bırakmakta... Bizlerin buradaki misyonumuz içeriğinde ülke tanıtımına da katkı sorumluluğumuz olduğu bilinci ile yer almamız gerektiğine inanan biri olarak, fotoğraf seçimlerimize özen göstermemiz gerektiğini düşünüyorum...
Fotoğrafınız içindeki ögeler her ne kadar ülke gerçeğimiz içinde yer alsa da geneli yansıtmadığı için, uluslararası bu sitede aydın ve çağdaş bir TC üyesinin tercih etmeyeceği bir kare olmalıdır...
Yorumumu anlayışla karşılayacağınızı ümid ediyor ve sizin de bu fotoğrafı bu şekilde düşünerek tekrar değerlendirmenizi diliyorum.
Saygılarımla,
Coşkun Teziç

Old 11-16-2006, 10:01 PM
vitalonga vitalonga is offline
TE Newbie

Default To Tezic: Merhabalar

Merhaba Coşkun bey,
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Açıkcası bu fotoğrafı, kompozisyon, ironi ve şekil açısından değerlendirmenizi ümid ederdim. Sizin de bahsettiğiniz gibi böylesi görüntüler Türkiyemiz de olduğu gibi dünyanın bir çok yerinde de karşılaşılabilecek "an"lar.
Fotoğraf'ta "an"ı yakalamak değil mi zaten:))
Bu vesile ile sizin fotoğraflarınızı da izleme şansını yakaladım. Çok keyifli karelerle karşılaştım ve tebrik ederim, ama size sormak isterim "box of relic" ve "the colors of Misi village" fotoğraflarınızda çağdaş Türkiyenin tanıtımında tercih edeceğimiz kareler mi?
Ayrıca bilmenizi isterimki öğrenim hayatım ve iş hayatım süresince 6 yıl İngiltere ve Almanyada yaşadım. Yetmiş beş ayrı ülkeden dostlar edindim.Değişik ülkelere ve kültürlere olan tutkum halen devam etmekte ve sık seyahat etmekteyim. Bu süreç içerisinde ve seyahatlerimde çağdaş Türkiyeyi ve Türk kadınını en güzel şekilde temsil ettiğime inanıyor ve çalışıyorum.
İlerleyen zamanlarda değerli görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyor olacağım.
Sevgi ve saygılarımla,
Özlem
Reply With Quote
Old 11-17-2006, 02:03 AM
Tezic Tezic is offline
TE Junior Member

Default Re: To Tezic: Merhabalar

Özlem Hanım,
Nazik cevabınız için teşekkür ederim...
"box of relic" ve "the colours of misi village" fotoğrafları ile "resting" fotoğrafını aynı kefeye koyduğunuz sürece bu konuda tartışmamızın veya herhangi birimizin haklı çıkmasının maalesef hiç bir anlamı kalmamış durumdadır...
Tercihinize saygı duyduğumu bilmenizi ister, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim...
Saygılarımla,
Coşkun Teziç
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules