Photos

Photographer's Note

This photograph was taken in Russia/Tihvin too.
Thanks for your visit and comments from now.

This is a national park forest.That is surrounded by lots of trees and green ares.This is a place that people can relax and camp in beautiful desipned wonder houses and eat in its nice restaurant and go for a walk amang its beautiful trees and ın this place,there is also a sauna for the people who want to relax.I really wish I went there with my husband again.
I hope you like this photograph.

Note:Also you can see the restaurant from this link cuneyt-sb


Rusya toprak bakımından dünyanın en büyük ülkesidir. Yaklaşık 17.075.000 km2lik bir yüzölçümüne sahiptir. Rusya'nın tabii özelliği incelendiğinde üç önemli gerçek göze çarpar; birincisi, dünyanın en geniş ülkesi olmasına rağmen topraklarının % 70’i boştur. İkincisi topraklarıyla denizleri kuşatan en geniş bir “kıta ülkesi” olduğudur. Sonuncusu ise, diğer ülkelerdeki gibi dağlık ve tepelik olmaktan ziyade, daha çok ormanlık ve yeşil ovalık bir ükedir.

Burası son derece yeşil,ağaçlarla çevrili bir milli park ormanı:Güzel tasarlanmış ahşap evlerde konaklama,güzel restoranında yemek yeme,sık ormanın içinde yürüyüş yapabilme,yorgunluk gidermek için sauna imkanlarına kadar düşünülmüş,insanı dinlendiren ve huzur veren bir ortam.Tekrar orada sevgili eşim cuneyt-sb
ile olmak isterdim


Umarım sizlerde beğenirsiniz:)

Photo Information
Viewed: 2532
Points: 142
Discussions
Additional Photos by Saylan Basegmez (saylan-cb) Gold Star Critiquer/Gold Note Writer [C: 2085 W: 0 N: 2086] (12738)
View More Pictures
explore TREKEARTH