Forums


Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply
 
Thread Tools

Great batalay 2007-07-31 5:03

Hello Ebru,

I am delighted to see this excellent photo of Iznik's Green Mosque. The turbulent sky offers a dramatic backdrop to the building, and the colors and exposure are first rate!

I just returned to the United States from a month on the Mediterranean, rejuvenated and many photos to submit...gradually. I have been shooting with a Nikon D70. I would love to have your impression on the D200. Please, write in Turkish, if you have time, and are more comfortable do so.

Warm regards,
Bülent

  #1  
Old 08-07-2007, 08:52 PM
ebrulo's Avatar
ebrulo ebrulo is offline
TE Newbie
Thread Starter
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 8
Default To batalay: D200

Merhabalar Bulent Bey, gec cevabım için özür dilerim. Aslinda itiraf etmem lazim ki aceleye getirmek istemedim. D200 benim ilk dijital makinem daha önce F75 im vardi. Yazmakta tereddüt etmemin sebebi de memnun olmadığım hiç bir yönünün olmaması ! Çekim kalitesinde benim anlayabileceğim bir hata oluşmuyor. Kontroller çok rahat kullanılıyor. Butonların yerleri f75 ten geçişte çok kısa süre zorlanmama sebep oldu sonrası gayet kolay geldi. Menüsü de ayrıca mantıklı düzenlenmiş. Gerek butonlarla gerke menüyle ayarlar gayet rahat yapılıyor. Ufak tefek olduğum için kasanın elime büyük geleceğinden korkuyordum ama, elime alınca "işte tam bir makine" diye hissettirmesine rağmen elimi kaldırırken düşünememe gerek olmayacak kadar rahat kullanıyorum ve rahat kontrol ediyorum. Aklıma gelen iki problemden ilki 1.5 focal çarpandan dolayı geniş açı lense ihtiyaç olması. kit olarak gelen 18-200 ü memnuniyetle kullanıyorum ama 10 veya 12 gibi bir geniş açıya kesinlikle ihtiyaç duyuyorum. İkinci problem de sabahtan çıkıp akşama kadar fotoğraf çektiğim için pilin yetmemesi problemiyle karşılaşmam. Pil ömrü daha uzun olabilirdi diye düşünüyorum.
Selamlar,
Reply With Quote
  #2  
Old 08-08-2007, 11:17 PM
batalay's Avatar
batalay batalay is offline
TE Expert
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 3,731
Default Re: To batalay: D200

Merhaba Ebru,

Uzun uzun düsünüp çok anlamli, bol malumatli bir not yazmissiniz. Çok minnetarim. Benim anladigim, Nikon yakinda yeni bir fotograf makinesi çikarticakmis. Simdilik herhalde D70 le geçinip, yeni kitabimdan biraz para gelmeye basladigi zaman yeniden bakicagim. Dogrusu Temmus ayinda Ak Deniz'de çektigim resimler fena çikma degildi.

Selam ve saygilarimla,
Bulent
Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 03:53 PM.Copyright © 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.
explore TREKEARTH