Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great gojo 2013-06-18 8:54

Hi Russ,
Beautiful building, beautiful capture. I lie the rather light tone you used here, goes well with the pale sky.
In NYC they have the "waffle building", also representing a new, less square design.
Goran

Old 06-18-2013, 07:30 PM
dekanski
Guest

Default To bokica74: Patpuno drugi pristup.

Ako se gleda fotografija kako je ti gledaš, potpuno si u pravu, ali moja namera je bila drugačija, mada zaista nisam uspeo u onome što sam naumio i fotografja ima dosta mana. Uz to na ekranu aparata u apsolutnom mraku fotografija je izgledala "dobro" (uostalom i na malom formatu preview-a izgleda mnogo bolje jer se ne vidi šum)

Fotograsisano je sa stativa, ISO 100, f 2.8, ekspozicija 10 sekundi, bila je potpuna noć. (Toliko znam o fotografiji). Napravio sam i fotografije sa drugačijim parametrima, ali ono što sam želeo najbolje je "ispalo" na ovoj. Tamnu delovi su posvetljeni naknadnom obradom (odatle šum).

Nisam želeo da "uhvatim" detalje, sem onih na osvetljenim delovima. Duža ekspozicija i veći f su spržili osvetljene delove. U tom apsolutnom mraku razlika između osvetljanih mesta i tame je ogromna, a ja sam želeo da dočaram taj mrak, ako se tako može reći. Možda je moglo da se napravi bolje da sam se još igrao, ali s obzirom na mesto gde sam bio (manastir u kome je zabranjeno fotografisanje u porti) srećan sam što sam i ovoliko "ukrao". Razmišljao sam da fotografiju ostavim još tamnijom, da se izgubi šum na nebu, ali mi se ovaj intenzitet plave boje toliko dopao da sam se odlučio za ovoliko.

Da, donji desni deo nisam mogao nikako izbeći.

Pozdrav,
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules