Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great umutlu101 2009-05-22 23:50

siyah beyaz hiç yakismamis bu kareye. iyi olmadigindan degil hünkar in bizi farkli renklere alistirdigindan.
ilgi noktasinin denemeye çalistigin kompozisyonda geometrik sekillerin baskisi altinda kaybolmasi daolumsuz etkilemis fotografi.
kaç türlü çekilir bu geçit ,die düsünürüm hep!
ama sagdaki duvarin sola yikiliyor izlenimini almasi derinlik hissi yaratmadan ilk bakista dikkatlei üzerine topluyor...
buraya tikla ; hünkar ca
merci!
ömer

Old 05-23-2009, 03:11 PM
micropsoft's Avatar
micropsoft micropsoft is offline
TE Newbie

Default To umutlu101: ...

Selamlar,

Olumlu eleştiriler olacagı gibi olumsuzlarıda olacak ki insanlar olumsuzluklardan ders cıkarsın. Ben buna karşı degilim ama sizin yaptıgınız olumsuz eleştirmekten cok yersiz bi kıyaslama olmus. Eğer siz Hunkar dediginiz kişinin fotograflarına alışmışsanız gidin onunkilere bakın ben fotograf cekerken acaba başkalarıda çekmişmidir yada şu kişiden daha güzel bir kare yakalayayım diye düşünmüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle
Aykut
Reply With Quote
Old 05-23-2009, 08:12 PM
umutlu101's Avatar
umutlu101 umutlu101 is offline
TE Expert

Default Re: To umutlu101: ...selam

yanlis anlamissin.hunkar i tanidigini saniyordum. espiri olsun diye de onun bir fotografinin linkini yollamistim.
o zaman hünkara kadar olan yorumumu oku ve kabul et. nasil olsa elestiriye açik oldugunu belirtmissin. olumsuz yada olumlu diye ayirmana gerek yok elstirileri.
yapici ve yikici diye 2 ye ayirirsan daha açik hale gelir yaptigimiz isler bence.
kötü bir siyah beyaz örnegi demedim,sadece yakismamis dedim. arada nüans ve i4erik farki var.
kontrasti okdar artirmissin ki çektigin ve bizler tarafindan taninan bu mekanin *içine etmissin* demedim,hünkarcasi fena olmaz dedim.
burada fotograf yayinlamayi kabul etmissin ,isteyen gelir bakar bende dahil olmak üzere.açik olmak gerek.
ama istersen yazdiklarimi silerim,amaç sadece paylasmak ve ilerlemek...
selamlar
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules