Photos

Photographer's Note

TTE.te kendine özgü çok güzel fotoğrafları ve harika yorumlarıyla benim için çok değerli ve özel olan sevgili meslekdaşım Aynil Doğan(umarım soyadını yanlış hatırlamıyorum) için;
Sevgili Aynil daha önce sana ithaf ettiğim hasta(!) muayene eden doktor kompozisyonumdan sonra, daha güzel bir kare gönderme sözüm vardı ama -benim gibi- mesleki yaşamının iş yoğunluğundan ara ara kaybolduğun ve 3 aydır aramızda olmadığından az kalsın sözümü yerine getiremiyecektim.Bu manzara, Ağvanın Göksu deresi iç bölümümde enine kurulmuş balık ağının bir bölümü.Bulutlar çok güzeldi(Ali Beyi anımsatan) ve içinde kurumuş balıkların kaldığı ağla birlikte farklı bir görünümde olduğundan böylesi kadrajla çekmiştim, tarzına uyar düşüncesiyle sana armağan etmek istedim
WS takileri de beğeneceğini umuyorum.
Mesleki yaşamında üstün başarılar özel yaşamında sevgili eşin ve biricik oğlunla sağlıklı uzun ömür, mutluluklar diliyor ve sevgiyle hoşçakal diyorum
-----------------------------------------------------
Agva… Near Istanbul, a world paradise in which nature shows all its talents… Agva is a natural miracle that leans against a very green forest, faces a very blue sea, and is between two rivers.
Agva attract itself the people that want to escape the complexity of the city during four seasons. It is possible to have a completely different world and to experience a dreamy holiday in Agva after a very short trip. Agva, which has a 97 kilometers distance to Istanbul, provides ideal opportunities for a peaceful holiday.
Agva is a rich district in terms of hotels. In addition, hotels and motels of Agva attract attention with their peculiar architecture. If you are looking for a hotel in Agva, you can find most of them near Göksu River. In addition to those near Göksu River, there are facilities in the center of Agva and near Agva Seaside.

tober, yedirenk, nes7, mediterraneann trouve(nt) cette note utile

Photo Information
  • Copyright: Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
  • Genre: Lieux
  • Medium: Couleur
  • Date Taken: 2008-11-09
  • Categories: Nature
  • Exposition: f/7.1, 1/500 secondes
  • More Photo Info: view
  • Versions: version originale, Workshop
  • Date Submitted: 2008-11-18 2:36
  • Favoris: 1 [voir]
Viewed: 5611
Points: 27
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH