Photos

Photographer's Note

Uzun süreden beri ilk kez bu hafta sonu yaptığımız Gölcük-Abant-Yedigöller turu fotolarından oluşan bir seri ile tekrar fotoğraf yüklemeye başlıyorum.
---
Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz bölgesinde Bolu ilinin kuzeyinde Zonguldak ilinin güneyinde Düzce ilinin doğusunda yer alır. Milli Park, heyelanın oluşturduğu irili ufaklı 7 adet göl ve bir orman denizini andıran zengin bitki örtüsü ile dikkat çekiyor. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleri. Dereler ve şelalelerle birbirlerine bağlantılı. Yukarıdan aşağıya doğru yaptığımız yürüyüşte sırasıyla sazlıgöl, incegöl, nazlıgöl, kurugöl, deringöl, büyükgöl ve seringöl adlı gölleri görüp fotoğrafladık.
Yukarıda büyükgöl'ün hemen yanındaki deringöl'den yansımalı bir kare görülmekte.
Ayrıca hakim bitki örtüsü olan kayın ağaçlarının yanısıra meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da dikkat çekiyor.
Rehberimiz 1 hafta önce gelseydik sarının çok daha canlı tonlarını yakalayabileceğimizi söyledi ama buna da şükür dedik.
---
The Yedigöller National Park (Turkish: Yedigöller, "seven lakes") is located in the north of the Bolu Province, Turkey.
The park is best known for the lakes formed by landslides and for the rich plant life. There are beech trees, oaks, hornbeams, firs, spruces, alders and black pines etc. in the area.
Some of the wild animals living in the area are Red deer, Roe deer, Wild boar, Brown bear, Wolf, Red fox, Lynx, Jungle cat, Otter etc.
Of its seven lakes, one is filled only seasonally.

Nobody trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 1098
Points: 8
Discussions
  • None
Additional Photos by engin ozturk (Zengi001) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 279 W: 54 N: 222] (2883)
View More Pictures
explore TREKEARTH