Photos

Photographer's Note

Herkese tekrar merhaba...
Yılsonu satış kapama ve eğitim toplantısı derken yaklaşık 3 haftadır uzak kaldım.Tekrar görüşmek çok hoş.Dün sabah Mogan gölünün kenarından geçerken bu müthiş manzarayla karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim.Gölün tamamı kalın bir tabaka şeklinde buz tutmuş.Harika bir görüntü oluşturmuş.Tekneler bu buzun tam ortasında çaresizce bekliyorlar.Buzun üzerinde (tehlikeli olsada)gezilebiliyor.Ama ben sadece fotoğraflayıp geri çıktım.Hafta sonu gölkenarında mangal fikri çok cazip geliyor.Değerlendirmek isteyenlere duyurulur.
Ankara'nın ilçelerinden Gölbaşı'ndadır. Mogan Gölü , bir alüvyon setinin arkasında suların birikmesiyle oluşmuştur.Derinliği sığ olan göl 2.5 kilometre karelik bir alanı kaplar. Ankara'ya 15 km. uzaklıktadır. Gölün büyük bir bölümü yazın kurur. Suyu hafif tuzlu olan göl , su sporları yapmaya ve balık tutmaya elverişlidir. Çevresinde çok sayıda gazino ve lokanta bulunur.
http://www.ankararehberi.com.tr/ankara/piknik-mogan.asp

bulent78, mehmetemin, abdulkadir, bostankorkulugu, saylan-cb, gunergok trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 1723
Points: 40
Discussions
  • None
Additional Photos by aziz baykus (baxteraziz) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 170 W: 54 N: 231] (2177)
View More Pictures
explore TREKEARTH