Photos

Photographer's Note

Dear Trek Friends,
On my last trip, I used the way of Çay-Eğirdir. On this way, I saw The Karamık Marsh, The Karakuş Mountains, The Mount Gelinçik and the west coasts of Lake Eğirdir, end etc.
I think, this way is one of the best ways of Anatolia. If you love nature and if you are a photographer, you should see these places when you have a freetime. In a few days, I’ll share my photographs that I take on my trip with you.
With Love
Kemal Mert
-----------------------------------------------------
EĞİRDİR GÖLÜ:
Göller bölgesinde yer alan önemli bir göldür. İdari olarak Isparta İli sınırları içinde yer almaktadır.
Beyşehir Gölü’nden sonda Türkiye’ni ikinci büyük tatlı su gölüdür. Su rengi turkuvazdır. Jeolojik olarak tektonik bir göldü. Ancak, göl çanağının biçimlenmesinde karstik olaylar da etkili olmuştur.
Kuzey-güney doğrultusunda uzanan Göl’ün Keltepe burnu ile Belbel Çiftliği arasında kalan orta kısmı çok dardır. Göl’ün kuzeyde kalan bölümü Hoyran, Göl’ü güneyde kalan bölümü ise Eğirdir Gölü olarak isimlendirilmektedir.
Göl derinliği yıllara ve mevsimlere göre değişmekle birlikte, ortalama derinlik 7 ile 12 metredir. En derin yeri Barla kasabası önlerinde 15 m.’yi bulmaktadır

cuneyt-sb, amazon, suhan, metek, nursez, Tezic, Ozgunmert, Ertan, levocan, sabanuluca, sufi trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 4227
Points: 58
Discussions
Additional Photos by Mehmet Kemal Mert (KemaLMerT) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 841 W: 50 N: 879] (12048)
View More Pictures
explore TREKEARTH