Photos

Photographer's Note

Hello All,
During at last summer,weather was very hot.But the capture is quite rainy which was taken.Ephesus has really fantastic and mystic ruins.The history of archaeological research in Ephesus stretches back to 1863, when British architect John Turtle Wood, sponsored by the British Museum, began to search for the Artemision
Take care,

Herkese merhaba,
Traian Çeşmesi :İzmir ili Selçuk ilçesi, Ephesos antik kentinde Kuretler Caddesi’nin kuzeyinde, Skolastikia Hamamı’nın sonundaki yan sokak içerisinde bulunan bu çeşme kazılar sırasında ele geçen bir kitabeye göre MS.102–114 yıllarında yapılmış ve İmparator Traianus’a (MS.98–117) adanmıştır.
Mermerden yapılmış çeşmenin sütunları arasında içlerine heykellerin konulduğu büyük nişler vardı. Bunlardan ortadaki nişin içerisinde İmparator Traianus’un heykeli bulunuyordu. Bu heykel çeşmenin iki katı yüksekliğinde idi. Günümüzde bu heykelin kaidesi ile ayağının bir parçası yerinde durmaktadır. Havuzun suyu imparator heykelinin altındaki geniş bir kanaldan akıyordu. Kitabesi ise çeşmenin yanındaki büyük bir kornişin üzerindedir.
Hoşçakalın şimdilik :)

resat1972 trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 1541
Points: 24
Discussions
Additional Photos by Yagmur KILIC (ymrk) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 1376 W: 144 N: 1955] (15099)
View More Pictures
explore TREKEARTH