Photos

Photographer's Note

1842 yılında göçmen askerler için Prens Adam Czartoryzki tarafından kiralanan bu topraklara Kırım Savaşından sonra (1856) Polonya askerleri yerleşmiş, bugünkü Polonezköy sakinleri Polonya mirasını koruyup, kültürüne sahip çıkmış ve adlarını verdikleri tabiat ve yaşam diyarı. Polonyalıların ağırlıkta olduğu köyde, farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilirsiniz ve kamping alanları özellikle hafta sonları için idealdir.

Güzelliği dillere destan bölge, Mustafa Kemal Atatürk'ün yansıra Franz List, Gustave Flaubert ve daha birçok ünlü ismi ağırlamıştır. Dünyaca tanınan sopranomuz Leyla Gencer de burada doğmuştur.

Muhteşem doğasının yanı sıra ilginç de bir hikayesi olan Polonezköy bu değerinin korunması ve devamlılığının sağlanması amacıyla 3004 hektarı 1994 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır.

Bahçe içindeki lokantaları, çevreyle ve geleneksel mimariyle uyumlu küçük ve konforlu pansiyon ve otelleriyle, birçok aktiviteyi bir arada gerçekleştirebileceğiniz bir bölgedir.

yedirenk, stny, cagla, gakgo trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 2536
Points: 26
Discussions
Additional Photos by Rabia Iffet (amazon) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 1338 W: 57 N: 1882] (12112)
View More Pictures
explore TREKEARTH