Photos

Photographer's NoteAfter lunch at the Three Broomsticks, those in the family that had the map started hurrying for the next destination. Frankly, I was totally out of the loop and just hurried up to follow them around, snapping a photo here or there trying to stay with them. It looked like our next stop was a show called The Eighth Voyage of Sindbad on The Lost Continent “island.“ Those with keen eyes can tell that the show started at 2:00 PM and I was already 5 minutes late going through the gate.

Sinbad’ın Sekizinci Seferi

Üç Süpürgesapı'nda öğle yemeğinden sonra, ailede haritası olanlar bir sonraki hedef için aceleye başladı. Açıkçası, ben tamamen döngü dışındaydım ve sadece burada ya da orada bir fotoğraf yakalaya yakalaya onlarla kalmaya çalışarak onları takip etmek için acele ettim. Sonraki durağımızın Kayıp Kıta "adası" üzerindeki Sinbad’ın Sekizinci Seferi denilen bir gösteri olduğu gibi görünüyordu. Keskin gözleri olanlar gösterinin 14:00 de başladığını ve benim kapıdan geçerken bile 5 dakika geç olduğumu söyleyebilirler.

pajaran, papagolf21, jhm, ikeharel, adramad, Cricri, cornejo, adores, ourania, fritzi007 trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 991
Points: 26
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 8317 W: 305 N: 18099] (69255)
View More Pictures
explore TREKEARTH