Photos

Photographer's Note

McKee Hall is a three-floor wood frame building on Geneva College Campus constructed in 1938. Currently, it is mainly the residence hall for women but it is also home to the Health and Counseling Service Department, the Academic Counseling Center, and Education Support Services Office (ACCESS). It is located on the eastern edge of mid-campus. The residence hall features suite-style rooms, with two residence hall rooms connected by a shared bathroom. Wireless Internet access is available throughout the building. McKee also features a main lounge, a study room on the first floor, a prayer nook on the third floor and a common kitchen on each floor.

Kışın McKee Binası

McKee Binası, Cenevre Koleji Kampüsü'nde 1938 yılında inşa edilmiş üç katlı bir ahşap çerçeve binadır. Halen kız yurdudur ancak aynı zamanda Sağlık ve Danışma Hizmeti Departmanı, Akademik Danışma Merkezi ve Eğitim Destek Hizmetleri Ofisini (ACCESS) de barındırır. Kampüsün ortasında doğu kenarında yer alır. Yurtta, paylaşımlı bir banyoyla bağlantılı iki yurt odasının bulunduğu süit tarzı odalar bulunmaktadır. Binanın her yerinde kablosuz internet erişimi mevcuttur. McKee'de bir ana salon, birinci katta bir çalışma odası, üçüncü katta bir ibadet köşesi ve her katta ortak bir mutfak bulunmaktadır.

Exif Data
Camera / Image Information
Make: EASTMAN KODAK COMPANY
Model: KODAK P880 ZOOM DIGITAL CAMERA
Lens:
Software: Adobe Photoshop CC 2015 (Macintosh)
File Size: 1139 kb
Shot Information
Exposure Time: 1/800
F-Stop: f/3.2
ISO Speed Ratings: 50
Focal length: 8.7 mm (in 35mm: 41.0 mm)
Date Taken: 2018-01-16 11:51
Metering Mode: Pattern
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode

ikeharel, papagolf21, danos, Fis2, snunney, jhm, cornejo, Cricri trouve(nt) cette note utile

Photo Information
Viewed: 1978
Points: 42
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 7687 W: 302 N: 16576] (62697)
View More Pictures
explore TREKEARTH